Skip to content

HAYALLERİMİ ERTELEMEK ZORUNDA MIYIM?

Aralık ayının ortalarına ulaştığımız bu günlerde dışarıda hummalı bir koşturmaca var. Özellikle hava karardıktan sonra sokaklar, mağazaların vitrinleri ışıul ışıl gerdanlıklarla kaplı ve öyle göz alıcı ki? Adeta zihnimizi hipnotize edip bizi kendilerine doğru çekiyorlar…

Tam da yeri gelmişken belirtmeden geçemeyeceğim, çünkü sizleri çok önemsiyorum. Lütfen vitrinlerin ve her yerden karşımıza çıkarak zihnimizi kodlayan sanal AVM’lerin hipnotik oyunlarına gelmeyin. Her şey fazlasıyla göz kamaştırıcı biliyorum, fakat belki de hiçbir zaman kullanmayacağınız bir ürüne boş yee paranızı vermeyin. Uyanık olun. Paranızı boşa çarçur etmemek kendine değer vermekle ilgilidir. Bir şey satın almak üzereyken, kendinize sorun:

Buna gerçekten ihtiyacım var mı?”

Cevabınız “evet” ise en kalitelisini alın

Alışveriş çılgınlığı konusuna hafifçe değindikten sonra gelelim konumuza. Malum Aralık ayı ışıl ışıl hayallerle, umutlarla dolu. Kimisi alışveriş peşinde koşarken kimisi bu ayı özellikle hayallerine yatırım yapmakla geçiriyor.

Nasıl mı? Tabii Düş panosu aktiviteleri ile. Hani bilirsiniz renkli kartonlara hayalimizdeki görselleri yapıştırıp onların olmasını dilediğimi aktiviteler.

Size bir sır vereyim mi? Yaklaşık yedi yıldır düzenli olarak Aralık ayında kalabalık gruplarla Düş Panosu hazırlıyoruz. Bu yıllar içinde katılımcıların ve öğrencilerimin %70 inden fazlası “ilginç bir şekilde” bir kısım hayallerinin hiç beklemedikleri şekilde gerçkeleştiğini belirtiyorlar.

Aslında burada ilginç olan hiçbir şey yok. Gerçek olan şu ki; Bilinçaltımız en hızlı resim ve şekillerle aktive oluyor. Bun aktivasyonu ise sürekli körüklersek Kuantum alandaki gözlemci etkisini harekete geçirip bu olasılıkların hayatımızda gerçek olmasını var ediyoruz.

Basit ve etkili prensipler.

Bu prensipleri öğrenen,

Öğrendikten sonra kullanan kişiler bu hayatı gerçekten güzel yaşıyorlar.

Neticede bir tane hayatımız yok mu? Neyi bekleyeceğiz ki? Başka bir hayatı mı? Yoksa başkalarının hayatlarını konuşmaya devam mı edeceğiz? Siz ne dersiniz?

Şahsen ben hayallerim için Arqlık ayının gelmesini beklemiyorum. Ben yılın her günü hayallerimi aktive ediyorum ve bunlar için çalışıyorum. Her gün minizik te olsa bir şeyler yapıyorum. Bol bol hayaller kuruyorum, zihnimde istediklerim hedeflerim oldukça canlı.

Onları yeni yıla kadar ertelemek zorunda mıyım?

Tabii ki değilim ve ertlemiyorum.

Zaman şimdi.

Farkındalık şimdi.

Bilinç sıçraması şimdi.

Yarın değil.

Haftaya değil.

Pazartesi değil.

Yılbaşı’nda hiç değil.

Tam da şimdi. Şu anda gerçekleşiyor hayaller beklemediğinde, ertelemediğinde.

Sende seçer misin?

-Hayallerini… Şimdi…

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Herkese Merhaba! Kişisel gelişim ile alakalı yazılar paylaştığım bloguma hoşgeldiniz.

Nihan Kemankaş

ZİHİNSEL DÖNÜŞÜM Uzmanı, Eğitmen, Yazar

Son Yayınlananlar